💥بهترین روش ترک هروئین | 07642228010

💥بهترین روش ترک هروئین | 07642228010

1402/4/10 93 0

💥بهترین روش ترک هروئین | 07642228010

با مصرف هروئین، احساسات خوشایندی در افراد بوجود می آید و همین حالات باعث گرایش مجدد فرد به مصرف خواهد شد.

بهترین روش ترک هروئین

با مصرف هروئین، احساسات خوشایندی در افراد بوجود می آید و همین حالات باعث گرایش مجدد فرد به مصرف خواهد شد. تاثیرات این ماده مخدر بسیار فرار و کوتاه مدت است و حداکثر تا یک دقیقه تداوم خواهد داشت و فرد برای تجربه مجدد آن مجبور است میزان مصرف خود را افزایش دهد، چون دچار حالت تحمل شده و تاثیرات مصرف هروئین کاهش یافته است.

هروئین

تاثیرات مصرف این ماده مخدر باعث کاهش احساس اضطراب، خشونت، پرخاشگری و بیقراری می شود، اما این احساسات موقتی است و به سرعت با علائم محرومیت و درد بیشتر جایگزین می‌شود و فرد برای رهایی و جلوگیری از دردهای ایجاد شده در اثر علائم محرومیت مجبور به افزایش مصرف می باشد.

بیشتر بخوانید: آیا ترک هروئین با شربت متادون امکان پذیر است؟

برخی از علائم محرومیت هروئین عبارتند از :

تعریق بسیار زیاد

گرفتگی و دردهای عضلانی

سیخ شدن موها

بی‌قراری

آب‌ریزش شدید بینی و چشم

خمیازه شدید

از دست دادن اشتها

احساس لرز

تحریک پذیری زیاد

بی‌خوابی

اسهال

علائم مصرف هروئین 

مهم ترین عوارض و نشانه های مصرف هروئین عبارتند از:

رخوت و سنگینی

آبسه‌ها یا ورم‌های چرکی

سرخوشی بیش از حد

مردمک‌های جمع شده

خارش شدید پوست

زخم‌های متعدد در بازوها و پاها

متوقف شدن دردهای جسمانی

تهوع و استفراغ

تعریق زیاد

تکرر ادرار

خشکی دهان

تنفس کند

بیشتر بخوانید: اثرات کوتاه مدت مصرف هروئین چیست؟

بعضی وسایل مصرف هروئین در محیط زندگی فرد نیز می تواند نشانه مصرف این ماده مخدر باشد، مهمترین آنها عبارتند از:

پودر جوهر لیمو

آبلیمو

تکه های کوچک زرورق سوخته یا دستمال کاغذی

تکه های باریک مقوای نیم سوخته

بسته های کوچک بادکنکی هروئین

سرنگ مستعمل

کیسه های کوچک نایلونی با ته مانده هروئین

اسکناس لوله شده برای مصرف استنشاقی

نوار لاستیکی برای بستن رگ ها

کلینیک ترک اعتیاد در میناب

مضرات مصرف هروئین

در مورد مضرات مواد مخدر باید گفت؛ مضرات مصرف مواد مخدر تنها به شخص مصرف کننده محدود نمی‌شود و چون تزریق، شایع‌ترین روش مصرف این ماده مخدر است ممکن است باعث انتقال بیماری های مختلف به سایرین شود. به عنوان نمونه، تزریق هروئین یکی از مهم‌ترین علل ابتلاء و گسترش ویروس HIV و ایدز در کشور است. 

بیشتر بخوانید: اثرات بلند مدت مصرف هروئین چیست؟

کلیه اقشار جامعه به‌ویژه نوجوانان در خطر بیشتری قرار دارند، کاملا ضروری است که والدین آن‌ها، با این مخدر و ویژگی‌هایشان آشنایی کافی داشته باشند و با آگاهی از مضرات آن از خود وفرزندانشان در برابر این ماده خطرناک مراقبت کنند.

با کمال تاسف، امروزه استعمال استنشاقی، در میان جوانان بیشتر از روش‌های دیگر مصرف هروئین شایع شده که دو دلیل عمده را می توان ذکر کرد:

 ایمن‌تر بودن این روش در برابر بیماری‌های عفونی 

گریز از برچسب اجتماعی معتاد تزریقی بودن

اما جوانان باید بدانند این روش نیز بدون خطر نیست و همه روش‌های مصرف هروئین، علاوه بر آن‌که چنین ماده خطرناکی را وارد بدن می کند، عوارض خاص خود را نیز به‌همراه دارد. از جمله این عوارض می توان ناراحتی‌های تنفسی و مشکلات ریوی که بیشتر در اثر مصرف استنشاقی این مخدر ایجاد می‌شود ذکر کرد.

علت وابستگی افراد به مصرف هروئین 

امکان مصرف هروئین توسط افراد مستعد در موقعیت‌های متعدد بیشتر است، یکی از این موارد، مصرف تفریحی یا آزمایشی هروئین به دلیل اصرار دیگران و در اکثر موارد، گروه هم‌سال است، اما فردی که به دلایل گوناگون یک‌ بار مصرف هروئین را تجربه ‌کند، ممکن است بارها و بارها به منظور تجربه احساس خوشایند اولیه، به شکل وسواسی و بی‌اختیار به مصرف و در نتیجه اعتیاد به آن کشیده شود؛ در این مرحله چون بدن دیگر تحمل دوری از مواد را ندارد، شاید به سه یا چهار مصرف در روز نیاز داشته باشد.

بیشتر بخوانید: نشانه های رفتاری و روانی اعتیاد به هروئین

روش های ترک هروئین 

روش های زیادی برای ترک هروئین وجود دارد، انتخاب روش درست طبق نظر پزشک متخصص و باتجربه و پس از جلسات مشاوره و بررسی جنبه های فیزیکی و روانی در بیمار انجام خواهد شد. برخی از روش های ترک هروئین که در ایران انجام می شود به این شرح هستند:

ترک هروئین به روش سرپایی

ترک هروئین با دارودرمانی

ترک هروئین به روش بستری

ترک هروئین به روش سنتی یا ترک یابویی

ترک هروئین در خانه

ترک به روش سقوط آزاد

ترک اعتیاد به روش سم زدایی و روان درمانی

ترک اعتیاد به هروئین در خانه 

گفت ترک هروئین و یا هر ماده مخدر دیگر در خانه حتی اگر به بهترین روش ممکن انجام شود، چون امکان دسترسی به مواد مخدر همچنان وجود دارد؛ احتمال موفقیت آمیز بودن آن بسیار کم است. بعضی افراد خودسرانه برای ترک هروئین در خانه داروهایی را تهیه می کنند و سر خود و بدون اجازه دکتر مصرف می کنند، اما نکته قابل توجه این است که امکان ایجاد عواض ناگهانی شدید و حتی مرگ در این موارد وجود دارد. مصرف این دارو ها بدون مشورت با دکتر متخصص ترک اعتیاد بسیار خطرناک است.

ترک در مراکز ترک مواد مخدر 

خدمات درمان اعتیاد به صورت تدریجی

سم زدایی سریع (URD)

سم زدایی فوق سریع (UROD)

بیشتر بخوانید: نشانه های رفتاری و روانی اعتیاد به گل

روش درمان اعتیاد در کلینیک های ترک اعتیاد دارای مجوز ، حذف کامل ماده ی مخدر است. تمامی مراحل درمان اعتیاد در مراکز ترک اعتیاد، زیر نظرمتخصصین ترک مواد مخدر، روانپزشکان، روانشناسان، متخصصین علوم اعصاب شناختی با مراقبت شبانه روزی توسط پرستاران انجام می گیرد؛ تا به جز حفظ سلامتی مراجعه کننده، ترک اعتیاد بدون بازگشت است انجام گیرد.

ترک اعتیاد در میناب

روش صحیح ترک اعتیاد هروئین

قدرت اعتیاد آوری هروئین بسیار بالاست و وابستگی شدیدی ایجاد می‌کند، هر بار که بیمار، هروئین مصرف می کند، خطر اوردوز وجود دارد؛ حتی افرادی که مدتی طولانی هروئین مصرف کرده‌اند نیز ممکن است در اثر اشتباه در مصرف، جان خود را از دست بدهند. به همین دلیل، ترک هروئین باید هرچه سریع تر انجام شود. درمان های موثر زیادی هم وجود دارد که مصرف کننده می‌تواند با کمک آن‌ها هروئین را ترک کند.

اما این درمان‌ها زمانی موثر خواهند بود که تحت نظر یک مرکز پزشکی تخصصی ترک مواد مخدر انجام گیرد. ترک مواد مخدر یک کار طاقت فرساست و انتخاب روش مناسب برای ترک بسیار حائز اهمیت است.

(برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد با کلینیک مهر با شماره 07642228010 تماس بگیرید.)

کلینیک ترک اعتیاد مهر میناب اولین مرکز خصوصی ترک اعتیاد در شهرستان میناب به سرپرستی دکتر مهدی افشاری با سابقه 4000 بیمار تحت درمان از بدو تاسیس تاکنون، آماده ارائه خدمات تخصصی از جمله سم زدایی درمان نگهدارنده با استفاده از متادون، اپیوم و بوپره نورفین مشاوره فردی و خانوادگی گروه درمانی در میناب می باشد. این مرکز با کادری متخصص، با تجربه و کارآمد و محیطی کاملا تخصصی، آماده است تمام تبحر و توانایی خود را در خدمت عزیزان مورد نیاز به ترک اعتیاد قرار دهد. آدرس ما : هرمزگان-میناب - میدان شهدا بلوار امام خمینی - جنب داروخانه دکتر زارع-کلینیک ترک اعتیاد مهر میناب

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 


×

چطور میتونم کمکت کنم؟