بهترین روش ترک اپیوم ☎️ 07642228010

بهترین روش ترک اپیوم ☎️ 07642228010

1402/2/10 227 0

بهترین روش ترک اپیوم ☎️ 07642228010

پشربت اپیوم دارای آلکالوئید های تریاک است و به همین دلیل بسیار اعتیاد آور است و درمان و ترک شربت اپیوم نیاز به بستری شدن در کلینیک ترک اعتیاد دارد.

بهترین روش ترک ماده مخدر اپیوم

ترک اپیوم چند روز طول میکشد؟

شربت اپیوم دارای آلکالوئید های تریاک است و به همین دلیل بسیار اعتیاد آور است و درمان و ترک شربت اپیوم نیاز به بستری شدن در کلینیک ترک اعتیاد دارد. ترک مقدار مصرف این شربت نیاز به مراجعه به پزشک متخصص و مرکز ترک اعتیاد دارد تا مدت زمان بستری با توجه به نظر پزشک مشخص گردد. مرحله اول ترک شربت اپیوم، سم زدایی است. مدت زمان بستری برای ترک شربت اپیوم نیز با توجه به میزان مصرف شربت مشخص خواهد شد.

ماده مخدر اپیوم

علائم ترک شربت تریاک

با شروع ترک شربت اپیوم، علائم مختلفی در فرد بروز خواهد کرد. این علائم به نوع شربت بستگی دارد. این موضوع برای همه افراد یکسان نیست و به شرایط بدنی وی و سایر عوامل بستگی دارد. شاید علائم ترک شربت اپیوم بلافاصله پس از ترک آن بروز کنند. حتی ممکن است و گاهی این علائم مدتی پس از ترک شربت اپیوم خود را نشان دهند. از جمله علائم ترک شربت اپیوم می توان موارد زیر را برشمرد:

بیشتر بخوانید: بهترین روش ترک ماده مخدر B2

درد های عضلانی

درد های عضلانی شایع ترین عوارض ترک شربت تریاک است. امکان تشدید دردهای عضلانی در ابتدای ترک شربت اپیوم بیشتر است و به حداکثر خواهد رسید، در صورت اقدام به ترک زیر نظر یک پزشک این موارد قابل کنترل است پس به شدت توصیه می شود و از مصرف دارو به صورت خودسرانه برای کاهش درد اجتناب نمایید.

ضعف و خستگی

ایجاد ضعف و خستگی از بارز ترین عوارض ترک شربت اپیوم است، در این زمان بدن ضعیف می شود چون برای ترک شربت تریاک انرژی زیادی مصرف شده و بدن بسیاری از مواد مغذی را از دست داده است.

(برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد با کلینیک مهر با شماره 07642228010 تماس بگیرید.)

افزایش فشار خون و ضربان قلب

با قرار گیری در دوران ترک، فشار خون و ضربان قلب دچار افزایش می شود. قطع مصرف شربت اپیوم، فشار در رگ های خونی را افزایش می دهد و به دنبال آن فعالیت قلب بیشتر شده و ضربان قلب نیز افزایش پیدا می کند، این موارد واکنش بدن به وضعیت جدید است.

تغییر در مردمک چشم ها

از علائم ترک این شربت گشاد شدن مردمک چشم ها می باشد. به طور کلی با ترک هر گونه ماده مخدر، مردمک چشم ها گشاد می شود. این موضوع می تواند نشان دهنده ترک شربت تریاک یا اپیوم نیز باشد.

بیشتر بخوانید: آیا مصرف گل اعتیاد آور است؟ 

دردهای ناحیه شکمی

در زمان ترک شربت تریاک، در ناحیه شکم درد هایی احساس می شود. احتمال دارد منشاء این درد ها به آسیب های معده، روده و سایر اندام های شکم مربوط شودکه اکنون با پایان اثر مسکن شربت اپیوم، بروز پیدا کرده است.

اپیوم در میناب

خطر مرگ

خطر مرگ نیز یکی از عوارض ترک شربت اپیوم است، این اتفاق زمانی رخ خواهد داد که فرد پس از ترک شربت به مشتقات اپیوم روی آورد، زیرا در این زمان مصرف اپیوم تکرار می شود و فرد وارد مرحله اُوردوز خواهد شد. به شدت توصیه می شود پس از ترک شربت اپیوم، از مصرف دارو و مشتقات اپیوم خودداری شود.

علائم ترک اپیوم دو یا سه روز پس از آخرین دوز مصرفی

ضربان قلب سریع

فشار خون بالا

تهوع و استفراغ

گرفتگی شکم

مردمک های گشاد شده

علائم ترک اپیوم، معمولا از زمانی شروع می شود که شخص آخرین دوز دارو را مصرف کرده است. علائم اولیه ترک شامل عوارض جسمی خواهد بود و ممکن است منجر به مشکلات روانی مانند اضطراب نیز بشود. امکان ایجاد علائم شدیدتری مانند استفراغ نیز چند روز پس از آخرین دوز مصرفی وجود دارد.

امکان تمایل به مصرف مشتقات اپیوم هفته ها، ماه ها یا حتی سالها پس از ترک اعتیاد ادامه خواهد داشت. اعتیاد یک بیماری ذهنی مادام العمر است. افراد مبتلا به اعتیاد به اپیوم دارای محرک هایی هستند که باعث ایجاد هوس حتی پس از پایان علائم ترک می شوند.

بیشتر بخوانید: نشانه ها و علائم اعتیاد به شیشه

علائم سوء مصرف شربت اپیوم 

اگر فردی دچار سوء مصرف شربت تریاک شده باشد، پس از مدتی بدون مصرف این شربت نمی تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد و برای تهیه این شربت به هر اقدامی دست خواهد زد. اگر فرد پس از مصرف نکردن این شربت دچار تشویش ذهنی، بی قراری، عدم تمرکز، بدن درد و خماری شود.

یعنی فرد به شربت اپیوم اعتیاد پیدا کرده و باید برای ترک شربت اپیوم اقدام نماید، ولی برای هرگونه تشخیص به اعتیاد لازم است به مراکز معتبر ترک اعتیاد مراجعه شود تا با انجام آزمایشهای مختلف و بررسی روان پزشک متخصص ترک اعتیاد میزان اعتیاد بررسی شود و روند درمان آغاز گردد.

اپیوم در هرمزگان

عوارض قطع ناگهانی و خودسرانه شربت اپیوم 

ترک اعتیاد یک درمان نیاز به تخصص و زمان دارد و ترک خودسرانه و غیراصولی هر نوع ماده مخدر عوارض جسمی و روحی شدید و جبران ناپذیری بر سلامت فرد مبتلا خواهد داشت. افرادی که اقدام به قطع مصرف ناگهانی می کنند علاوه بر آسیب های جسمی ناشی از ترک خودسرانه، در معرض خطر مصرف مجدد یا همان لغزش دوباره به سمت اعتیاد قرار می گیرند و افرادی که به مصرف دوباره این شربت روی می آورند نسبت به دفعه قبل میزان مصرف بیشتری خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: مواد مخدر هروئین چیست؟

کلینیک ترک اعتیاد مهر میناب اولین مرکز خصوصی ترک اعتیاد در شهرستان میناب به سرپرستی دکتر مهدی افشاری با سابقه 4000 بیمار تحت درمان از بدو تاسیس تاکنون، آماده ارائه خدمات تخصصی از جمله سم زدایی درمان نگهدارنده با استفاده از متادون، اپیوم و بوپره نورفین مشاوره فردی و خانوادگی گروه درمانی در میناب می باشد. این مرکز با کادری متخصص، با تجربه و کارآمد و محیطی کاملا تخصصی، آماده است تمام تبحر و توانایی خود را در خدمت عزیزان مورد نیاز به ترک اعتیاد قرار دهد. آدرس ما : هرمزگان-میناب - میدان شهدا بلوار امام خمینی - جنب داروخانه دکتر زارع-کلینیک ترک اعتیاد مهر میناب

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 


×

چطور میتونم کمکت کنم؟